Pz. W. 875 to duży dwukondygnacyjny schron wzniesiony w latach 1935 – 1936 w ramach Linii Nischlitz – Obra, która w założeniu miała stanowić ochronę tzw. Bramy Lubuskiej, czyli najkrótszej drogi prowadzącej ze wschodu na Berlin. Obiekt w strukturze Linii Nischlitz – Obra otrzymał numer 523, zmieniony wraz z rozbudową linii i przemianowania jej na Front Ufortyfikowany Łuku Odry Warty.
Obiekt w odporności B alt wzniesiono na szczycie wzniesienia, znajdującego się nieopodal strategicznego skrzyżowania Skwierzyna – Kostrzyn – Gorzów Wielkopolski. Skrzyżowanie to było modernizowane w 2015 roku, w trakcie prac znaleziono i wydobyto (Zielonanews.pl) zaporę przeciw czołgową, identyczną z tą, która znajduje się przed mostem nad Obrą u podnóża Lisiej Góry (Werkgruppe „Ludendorff”).
B-werk 875 jest bardzo nietypowym obiektem, garaż dla armaty przeciwpancernej kalibru 37 mm (Panzerabwehrkanone 36), znajdował się na dolnej kondygnacji, garaż chroniony MG za płytą 10P7, natomiast główne wejście do obiektu znajdowało się na górnej kondygnacji, chronione płytą pancerną 7P7. Płyta 10P7 zachowała się niemal w całości, natomiast pancerz 7P7 został rozerwany ładunkiem wybuchowym założonym od zewnątrz obiektu. Pozostałe pancerze, czyli 3 strzelnicowa kopuła 2P7, 6 strzelnicowa kopuła 20P7 nie zachowały się.
Dziś obiekt, jak i pozostałe jest systematycznie rozkradany z elementów stalowych. W ciągu 2 ostatnich lat odpiłowano klamry w szybach wyjść awaryjnych, rozpoczęto cięcie pancerza 10P7 (na szczęście nie ukończono), postępuje też zaśmiecanie obiektu. Jedyna forma rzeczywistej ochrony to na chwilę obecną tabliczka Nadleśnictwa z zakazem wstępu. Jaka będzie przyszłość tego obiektu?